Walter J. Burghardt, Sprawiedliwość. Globalna perspektywa, tłum. A. Krzyżówek, Wydawnictwo WAM, Kraków 2006, ss. 311
Abstrakt
Amerykański jezuita pisze książkę o sprawiedliwości. Książka ta powstaje jako efekt zarówno wieloletniej pracy naukowej teologa, jak też jego działalności duszpasterskiej w Nowym Jorku, gdzie autor miał okazję zetknąć się z autentycznymi problemami społecznymi, wobec których stoi społeczeństwo najbogatszego państwa świata. Nie dziwi więc fakt, iż zakreślane tu rozległe uniwersum, w jakim daje o sobie znać problem sprawiedliwości, obejmuje zarówno przestrzeń sacrum wyrażanego przez liturgię (sprawiedliwość eucharystyczna), jak też obszar rzeczywistości społecznej w jej wymiarze zarówno ponadkulturowym (sprawiedliwość zglobalizowana), jak i sprowadzającym się do konkretnych rozwiązań instytucjonalnych...Copyright (c) 2016 Horyzonty Wychowania
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Uwagi dotyczące praw autorskich
Autorzy publikujący w tym czasopiśmie wyrażają zgodę na następując warunki:
- Autorzy zachowują prawa autorskie, przyznając czasopismu prawo do pierwszej publikacji swojego tekstu jednocześnie zarejestrowanego pod numerem licencji CC BY-ND, która pozwala innym na korzystanie z tego tekstu z uznaniem autorstwa tekstu oraz pierwotnej publikacji w tym czasopiśmie.
- Autorzy proszeni są o nawiązywanie odrębnych, dodatkowych porozumień wynikających z umowy, dotyczących dystrybucji opublikowanej w czasopiśmie wersji tekstu nie na prawach wyłączności (np. opublikowanie go w repozytorium instytucji lub w innym czasopiśmie), z potwierdzeniem pierwszej publikacji w tym czasopiśmie.
Wyraża się zgodę i zachęca autorów do publikacji ich tekstu w Internecie (np. w repozytorium instytucji lub na jej stronie internetowej) przed lub podczas procesu składania tekstu jako, że może to prowadzić do korzystnych wymian oraz wcześniejszego i większego cytowania opublikowanego tekstu (Patrz The Effect of Open Access). Zalecamy wykorzystanie dowolnego portalu stowarzyszeń badawczych z niżej wymienionych: