Hans-Georg Ziebertz, William K. Kay (eds.), Youth in Europe II. An International empirical Study about Religiosity, Lit Verlag, Berlin 2006, ss. 372.
Abstrakt
Stosunkowo niedawno ukazała się książka zatytułowana Youth in Europe II. An international empirical study about Religiosity. Książka zawiera, poza pierwszymi rozdziałami mającymi charakter mniej lub bardziej teoretyczny oraz końcowym podsumowującym wyniki badań, raporty z badań w dziewięciu(a właściwie, jak się za chwilę okaże w 10) krajach „europejskich”.
Posłużyłem się cudzysłowem, ponieważ jeszcze do tej pory nie przywykłem do tego, że są osoby, które za kraje europejskie
uważają Izrael i Turcję. Badania obejmowały Niemcy (Hans Georg Ziebertz), Anglię i Walię (William K. Kay), Polskę (Wit Pasierbek, Ulrich Riegel, Hans-Georg Ziebertz), Holandię (Leo van der Tuin), Szwecję (Per Patterson), Finlandię (Eila Helander), Chorwację (Duro Zalar, Ivan Sasko, Goran Črpić), Izrael (Zehavit Gross) i Turcję (Recep Kaymakcan). W spisie treści, zamieszczonym na pierwszych stronach, nie wspomniano o Irlandii (Christopher Alan Lewis, Sharon Mary Cruise,Mike Fearn, Conor Mc Guckin), prawdopodobnie dlatego, aby sprawdzić, czy recenzenci przeczytają wszystkie tak zwane case-studies.....
Copyright (c) 2016 Horyzonty Wychowania
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Uwagi dotyczące praw autorskich
Autorzy publikujący w tym czasopiśmie wyrażają zgodę na następując warunki:
- Autorzy zachowują prawa autorskie, przyznając czasopismu prawo do pierwszej publikacji swojego tekstu jednocześnie zarejestrowanego pod numerem licencji CC BY-ND, która pozwala innym na korzystanie z tego tekstu z uznaniem autorstwa tekstu oraz pierwotnej publikacji w tym czasopiśmie.
- Autorzy proszeni są o nawiązywanie odrębnych, dodatkowych porozumień wynikających z umowy, dotyczących dystrybucji opublikowanej w czasopiśmie wersji tekstu nie na prawach wyłączności (np. opublikowanie go w repozytorium instytucji lub w innym czasopiśmie), z potwierdzeniem pierwszej publikacji w tym czasopiśmie.
Wyraża się zgodę i zachęca autorów do publikacji ich tekstu w Internecie (np. w repozytorium instytucji lub na jej stronie internetowej) przed lub podczas procesu składania tekstu jako, że może to prowadzić do korzystnych wymian oraz wcześniejszego i większego cytowania opublikowanego tekstu (Patrz The Effect of Open Access). Zalecamy wykorzystanie dowolnego portalu stowarzyszeń badawczych z niżej wymienionych: