Jerzy Bagrowicz, Towarzyszyć wzrastaniu. Z dyskusji o metodach i środkach edukacji religijnej młodzieży, Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń, 2006, ss. 324
Abstrakt
Praca ks. profesora Jerzego Bagrowicza Towarzyszyć wzrastaniuwnosi do polskiej myśli pedagogicznej bardzo ważny wątek. Chodzi w nim o ukazanie religii, a dokładniej chrześcijaństwa, jako oferty składanej przez Kościół młodemu pokoleniu na znalezienie sensu własnego życia oraz miejsca we współczesnym świecie. Autor omawianej pozycji kontynuuje wcześniej podjętą naukową refl eksję nad zachodzącymi u współczesnej młodzieży przemianami religijności. Przedłożone refl eksje nie zawierają i nie podają czytelnikowi gotowych recept radykalnie zmieniających sytuację współczesnej młodzieży. Przekazują natomiast bogaty materiał do poszukiwań możliwości wsparcia współczesnej młodzieży w jej zmaganiach i walkach o własne człowieczeństwo...
Copyright (c) 2016 Horyzonty Wychowania
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Uwagi dotyczące praw autorskich
Autorzy publikujący w tym czasopiśmie wyrażają zgodę na następując warunki:
- Autorzy zachowują prawa autorskie, przyznając czasopismu prawo do pierwszej publikacji swojego tekstu jednocześnie zarejestrowanego pod numerem licencji CC BY-ND, która pozwala innym na korzystanie z tego tekstu z uznaniem autorstwa tekstu oraz pierwotnej publikacji w tym czasopiśmie.
- Autorzy proszeni są o nawiązywanie odrębnych, dodatkowych porozumień wynikających z umowy, dotyczących dystrybucji opublikowanej w czasopiśmie wersji tekstu nie na prawach wyłączności (np. opublikowanie go w repozytorium instytucji lub w innym czasopiśmie), z potwierdzeniem pierwszej publikacji w tym czasopiśmie.
Wyraża się zgodę i zachęca autorów do publikacji ich tekstu w Internecie (np. w repozytorium instytucji lub na jej stronie internetowej) przed lub podczas procesu składania tekstu jako, że może to prowadzić do korzystnych wymian oraz wcześniejszego i większego cytowania opublikowanego tekstu (Patrz The Effect of Open Access). Zalecamy wykorzystanie dowolnego portalu stowarzyszeń badawczych z niżej wymienionych: