Grupa męska w kontekście religijnym Opis i analiza
Abstrakt
Tytuł drugiego tomu „Horyzontów Wychowania” z roku 2007 1 brzmiał „«Jak» człowieczego ducha”. W zebranych tam, bogatych w konteksty i perspektywy, tekstach zostały naszkicowane różne manifestacje ducha. „Jak” ludzkiego ducha wskazywało, między innymi, na „jak” ludzkich relacji 2. Jeśli duch stawia wymagania grupie motywowanej religijnie, to czy dopomaga jej też w realizacji jej własnych celów oraz ideałów? Jaką dynamiką wykazuje się duch w jakiejś jednorodnej grupie, będąc tam rozumiany i doświadczany jako wartości lub reguły religijne?Copyright (c) 2017 Horyzonty Wychowania
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Uwagi dotyczące praw autorskich
Autorzy publikujący w tym czasopiśmie wyrażają zgodę na następując warunki:
- Autorzy zachowują prawa autorskie, przyznając czasopismu prawo do pierwszej publikacji swojego tekstu jednocześnie zarejestrowanego pod numerem licencji CC BY-ND, która pozwala innym na korzystanie z tego tekstu z uznaniem autorstwa tekstu oraz pierwotnej publikacji w tym czasopiśmie.
- Autorzy proszeni są o nawiązywanie odrębnych, dodatkowych porozumień wynikających z umowy, dotyczących dystrybucji opublikowanej w czasopiśmie wersji tekstu nie na prawach wyłączności (np. opublikowanie go w repozytorium instytucji lub w innym czasopiśmie), z potwierdzeniem pierwszej publikacji w tym czasopiśmie.
Wyraża się zgodę i zachęca autorów do publikacji ich tekstu w Internecie (np. w repozytorium instytucji lub na jej stronie internetowej) przed lub podczas procesu składania tekstu jako, że może to prowadzić do korzystnych wymian oraz wcześniejszego i większego cytowania opublikowanego tekstu (Patrz The Effect of Open Access). Zalecamy wykorzystanie dowolnego portalu stowarzyszeń badawczych z niżej wymienionych: