Janusz Gajda, Pedagogika kultury w zarysie
Abstrakt
Oficyna Wydawnicza „Impuls” dostarcza kolejną interesującą
i fachową publikację z zakresu myśli pedagogicznej. Tym razem
udostępnia opracowanie Janusza Gajdy, wybitnego znawcy i reprezentanta pedagogiki kultury, pod tytułem Pedagogika kultury
w zarysie. Autor nadał opracowaniu usystematyzowany i chronologiczny porządek. W siedmiu rozdziałach omawia zasadnicze myśli i zagadnienia odnoszące się do pedagogiki kultury. Przybliża poglądy klasyków zaliczanych do tego nurtu. Przedstawia rodowód i kształtowanie się założeń filozoficznych i metodologicznych oraz dokonujące się przemiany i uwarunkowania w interpretacji pedagogiki kultury. Te części uzupełnia dziewięćdziesięcioma czterema pytaniami, mającymi na celu samokontrolę oraz ukierunkowanie samokształcenia w opanowaniu treści zawartej we wszystkich rozdziałach.
Copyright (c) 2017 Horyzonty Wychowania
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Uwagi dotyczące praw autorskich
Autorzy publikujący w tym czasopiśmie wyrażają zgodę na następując warunki:
- Autorzy zachowują prawa autorskie, przyznając czasopismu prawo do pierwszej publikacji swojego tekstu jednocześnie zarejestrowanego pod numerem licencji CC BY-ND, która pozwala innym na korzystanie z tego tekstu z uznaniem autorstwa tekstu oraz pierwotnej publikacji w tym czasopiśmie.
- Autorzy proszeni są o nawiązywanie odrębnych, dodatkowych porozumień wynikających z umowy, dotyczących dystrybucji opublikowanej w czasopiśmie wersji tekstu nie na prawach wyłączności (np. opublikowanie go w repozytorium instytucji lub w innym czasopiśmie), z potwierdzeniem pierwszej publikacji w tym czasopiśmie.
Wyraża się zgodę i zachęca autorów do publikacji ich tekstu w Internecie (np. w repozytorium instytucji lub na jej stronie internetowej) przed lub podczas procesu składania tekstu jako, że może to prowadzić do korzystnych wymian oraz wcześniejszego i większego cytowania opublikowanego tekstu (Patrz The Effect of Open Access). Zalecamy wykorzystanie dowolnego portalu stowarzyszeń badawczych z niżej wymienionych: